Máte otázky?
Tu sú odpovede!

IMG_8439

Kedy sa na nás obrátiť?

Druhý názor lekára
  • V prípade, že diagnóza je nejasná, liečba je experimentálna, alebo máte pocit, že zdravotníci nenašli doteraz zhodu ako ďalej postupovať pri liečbe

  • Máte strach o svojho príbuzného, ktorého zdravotný stav je už dlhšiu dobu zhoršený

  • Máte naplánovanú liečbu Vašim lekárom a chcete si byť istý, že robíte to najlepšie rozhodnutie

  • Pokiaľ máte vážne alebo život ohrozujúce ochorenie

  • Vaše ochorenie je pokročilé a trápi Vás už dlhšie zhoršený zdravotný stav

  • Zvažujete alternatívne postupy a chcete sa poradiť s odborníkom

My všetci máme obavu z toho, že sa staneme “náročnými a otravnými" pacientmi.
Čo potom, keď získame Druhý názor lekára?

Druhý názor lekára

Všetci chceme byť zdvorilí a slušní a nechceme svojím stavom zaťažovať okolie. Napriek tomu sa domnievame, že vždy, keď pacient vyvolá otázku a potrebuje druhý názor, jeho lekár by ho mal pochopiť a podporiť. Keď získate od nás písomnú konzultáciu, ktorej záver sa nebude významne líšiť od tej, ktorú ste obdržali od svojho pôvodného lekára, získate istotu a komfort v tom, že Vám dvaja nezávislí odborníci navrhujú postupovať pri liečbe Vášho ochorenia rovnako.

V prípade, že sa naše odporúčania nebudú zhodovať s tými, ktoré ste pôvodne dostali, odporučíme Vám vo Vašom konkrétnom prípade, ako by sme Vám navrhovali postupovať ďalej. Možností je viacero, a pre všetky diagnózy neexistuje jeden spoločný smer. Jedna z alternatív je napr. odporučenie špecializovaného pracoviska na národnej úrovni, kde prevezmú doriešenie Vášho ochorenia.

Koľko ma bude vypracovanie písomnej konzultácie stáť?

Druhý názor lekára

Každá konzultácia je individuálna. Minimálna cena jednej konzultácie je 29 EUR.

Výsledná cena závisí od počtu hodín, ktorý lekár(i) strávia pri vypracovávaní písomnej konzultácie ako aj od počtu lekárov - špecialistov, ktorí budú potrební, aby ju vypracovali. Výslednú cenovú ponuku Vám oznámime na základe Vami vyplneného formulára, ktorý nájdete na našej webovej stránke.

Vypracovanie cenovej ponuky Vám naša spoločnosť poskytuje ZDARMA.

Neurazí sa môj lekár, ktorý mi vypracoval „prvý názor“
na postup mojej liečby, resp. zdiagnostikoval moje ochorenie?

Druhý názor lekára

To, že hľadáte druhý názor lekára - odborníka neznamená, že ste stratili dôveru v jeho postupy. Je to skôr princíp “viac hláv, viac rozumu". Hľadať druhý názor lekára pri vážnom zdravotnom stave je bežná prax medzi lekármi ako aj nelekármi.
Čím viac sa môžete dozvedieť o Vašej diagnóze a možnostiach jej liečby, tým väčšiu šancu máte získať najvhodnejšiu liečbu. Napr. mnohé typy nádorových ochorení sú dnes liečiteľné, a keďže medicína stále napreduje, vo svete aj u nás je mnoho možností liečby. Druhý názor lekára Vám pomôže pochopiť tieto možnosti a pomôže vám urobiť informované, kvalitné rozhodnutie o tom, ktorý postup je pre Vás najlepší.

Druhý názor lekára neurazí kompetentného lekára. Druhý názor lekára poskytuje potrebnú istotu pre Vás a Vašu rodinu a nakoniec Vám umožní prijať najvhodnejšiu liečbu.
Už teraz sme sa stretli s viacerými lekármi, ktorí dávajú svojím pacientom odporučenie nás kontaktovať, aby tak nadobudli istotu, že nimi navrhovaný postup liečby bude potvrdený aj nezávislými odborníkmi.
Do budúcnosti veríme, že sa ich počet bude zvyšovať.

Môžem získať Druhý názor lekára
na akékoľvek ochorenie?

Druhý názor lekára

V súčasnej dobe naši lekári poskytujú písomné konzultácie na diaľku z týchto oblastí:


  • Onkológia
  • Gastroenterológia
  • Otorinolaryngológia

Je možné, že nebudem oprávnený/á získať
Druhý názor lekára?

Druhý názor lekára

Občas dostávame žiadosti o konzultácie zo strany jednotlivcov, ktorých situácia sa nezmestí do našich odborných oblastí alebo ktorí nespĺňajú podmienky. V takýchto prípadoch sa snažíme Vám nájsť vhodnú alternatívu.

Ako dlho budem musieť čakať
na Druhý názor lekára?

Druhý názor lekára

Ľudia, ktorí žiadajú o druhý názor, už iniciálne lekára navštívili. Našou úlohou je poskytnúť im na základe ich zdravotnej dokumentácie druhé stanovisko písomnou formou.
Aby ho získali, najlepšie čo môžu urobiť, je neodkladať rozhodnutie napísať nám alebo spojiť sa s nami telefonicky na tel. čísle 0948 114 114, na ktorom nám môžu nechať svoj kontakt a krátku správu aký typ konzultácie hľadajú. My sa s nimi spojíme do 48 hodín počas pracovného týždňa. Ak si navzájom odsúhlasíme postup a cenovú kalkuláciu, príprava lekárskej správy je záležitosťou pár dní, max. týždňa v závislosti od rozsahu a dostupnosti zdravotnej dokumentácie potrebnej pre objektívny a komplexný posudok.
Ak ste pacient a máte akútny zdravotný stav, mali by ste toto časové rozhranie vziať do úvahy pri rozhodovaní o tom, či požiadať o Druhý názor lekára. Spýtajte sa svojho lekára, či oneskorenie začatia Vašej liečby by Vám mohlo uškodiť.

Ak chcete získať viac informácií o tom, ako funguje Druhý názor lekára


Kontaktujte nás


a my Vám radi odpovieme na Vaše otázky.