foto-celebrity2

Tieto známe osobnosti bojovali s rakovinou.

Zdroj: https://www.accesshollywood.com/galleries/im-a-survivor-celebs-who-have-beaten-cancer-2256/#7

Americkému hercovi Robertovi DeNiro lekári stanovili diagnózu v roku 2003. Mal nádor prostaty, ktorý mu úspešne chirurgicky liečili.

Lance Armstrong mal diagnostikovanú rakovinu semenníkov v roku 1996, a metastázy sa rozšírili aj do hlavy a pľúc. Jeho vyhliadky na vyliečenie boli spočiatku veľmi chabé, no Lance nielenže svoje ochorenie porazil, ale stihol ešte vyhrať Tour de France a to 7 krát!

Michael Douglas najprv tvrdil, že má rakovinu hrtana, no neskôr priznal, že bojuje s rakovinou jazyka. Rozdiel v týchto dvoch diagnózach je v tom, že tá druhá má oveľa komplikovanejšiu liečbu. Podľa Douglasa mu lekári klamali. Nepovedali mu, že má nádor na jazyku, deväť mesiacov mu vraj tvrdili, že ide o infekciu a liečili ho antibiotikami. Keď mu napokon povedali pravdu, jeho lekár mu odporučil, aby tvrdil, že má rakovinu hrtanu, nie jazyka.

Pestúnke Fran, alias americkej herečke Fran Drescher z úspešného TV seriálu Nanny (Pestúnka) bola v júni 2000 zdiagnostikovaná rakovina maternice. Jej diagnózu dva roky lekári nevedeli stanoviť. Chorobu porazila radikálnou hysterektómiou a neskôr založila Onkologickú nadáciu Fran Drescherovej.